Вчені відкрили новий спосіб очистки повітря від вуглекислого газу

01.10.2013 15:38
Групі хіміків, в яку увійшли представники з Америки та Саудівської Аравії, вдалося здійснити великий прорив в технологіях, які пов’язані з виділенням і поглинанням вуглекислого газу. Новий метод грунтується на використанні новітніх метал-органічних матеріалів кристалічної структури. Крім цього, варто зазначити, що собівартість цього методу, в порівнянні з іншими методами очистки повітря, значно менша.
 
Нове відкриття можна вважати реакцією на заклик вчених світу, щодо контролю викидів в атмосферу великої кількості вуглекислого газу. Вся справа в тому, що хімікам вдалося більш детально дослідити матеріал під назвою SIFSIX-1-Cu, який володіє підвищеною здатністю захоплювати молекули Карбон (IV) оксиду.
 
Один із авторів експерименту Майк Заворотко повідомляє, що це не просто ще один крок в напрямку покращення властивостей відомого матеріалу, а абсолютно новий спосіб очистки повітря від вуглекислого газу. Крім цього, вчений підкреслює, що нова методика дозволяє захоплювати молекули речовини навіть в присутності великої кількості вологи, що до цього моменту не можна було зробити використовуючи відомі методики.
 
Якщо новий спосіб очистки повітря втілити в життя, то це в свою чергу дасть можливість виконати основі вимоги щодо контролю шкідливих викидів у повітря від промислових гігантів. На сьогоднішній день, енерговитрати на досягення позитивного результату в процесі очистки повітря від вуглекислого газу сягають понад 15% від загальної кількості виробництва енергії. Якщо вірити прогнозам, то  попит на нові методи очищення повітря, до 2050 року зросте утроє. Не можна нехтувати і тим, що саме вуглекислий газ входить до складу природнього газу, що також впливає на клімат планети.
 
Матеріал, який досліджували вчені являє собою кристалічну структуру, атоми якої утворюють тривимірну решітку з отворами, крізь які можуть проходити різні компоненти, що входять до складу повітря, але сам Карбон (IV) оксид, крізь кристали речовини проходити не може. Що ж стосується хімічної назви видозміненого матеріалу, то вчені дали її враховуючи якісний склад речовини – гексафторсиликат.